fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin sert düşüş sonrası durgunlaştı. Litecoin ve Ethereum, pazar günü yaşanan sert düşüş yaşadıktan sonra sakin bir yol izlerken, XRP yeniden yükselmeye geçti.

Bitcoin, pazar günü piyasalarda gerçekleşen sert düşüş sonrasında yeni haftaya %1 yükselme ile 56 bin 800 dolar civarında başlangıç yaparken, Ethereum da %0,94 yükselme ile 2 bin 250 dolar düzeyinde başladı.

Ripple’ın sahibi olduğu XRP ise sert düşüşün ardından en hızlı toparlayan kripto paralardan biri olarak %10 yükselme ile pazartesi günü 1,49 dolar civarında ilerliyor. Litecoin ise %0,2 yükselme ile 274 dolar seviyesinde bulunuyor.

50 günlük hareketli ortalamasının limitinde seyreden Bitcoin’in ortalamanın altında bir gün kapanışı yapması halinde düşüş eğiliminin başlayacağı hedefleniyor. Bitcoin şimdiye kadar 50 günlük hareketli ortalamasından destek bularak yükselmeye geçmişti.

Bitcoin ve Ethereum, pazar günü yaşanan düşüş ile birlikte %10 civarında değer kaybı yaşarken, Litecoin ve XRP %15’ten fazla değer kaybı yaşadı. Dogecoin’deki kayıplar ise %25’i geçti.

Bitcoin’in 14 Nisan’da gün içinde 65-66 bin dolar seviyelerine ulaşarak rekor tazelemesi ile beraber, kripto para piyasalarının genelinde sert bir yükseliş dalgası gözlemlenmişti. Coinbase’in 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edilmesi Bitcoin’in rekor güncellemesinde ve kripto para piyasalarının yükselişinde etkili oldu.

XRP son iki haftada değerini nerede ise üçe katlarken, Litecoin de uzun zamandır işlem gördüğü dar fiyat aralığını kırarak Nisan ayında %60 civarında yükselme kaydetmişti.

Dogecoin de son bir haftada değer düzeyini 5’e katladıktan sonra dünden bu yana %26 civarında değer kaybı yaşayarak 0,26 dolara geriledi.

Daha fazla kripto para haberi için;

Yorum Bırakın