fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Varlık fonu iş birliği yönetimini güncellendi. Türkiye Varlık Fonu, 2019’da sahip olduğu sendikasyon kredisini güncelledi. Yeni sendikasyon kredisinin senelik maliyeti 2019 yılında oluşan maliyetin 25 baz puan altında yerini koruyarak Euribor+ %2,25 olarak gerçekleşti.

Türkiye Varlık Fonu (TVF), 2019’da sağladığı 1 milyar euroluk iş birliği kredisini, 1,25 milyar euro olarak güncellediğini belirtti.

TVF’den açıklanan yazılı metne göre, 2 yıl vadeli yeni sendikasyon kredisi Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’dan 11 ülkeden 14 bankanın katılımı ile sağlandı.

Yeni sendikasyon kredisinin senelik maliyeti 2019 yılında oluşan maliyetin 25 baz puan altında tutularak Euribor+%2,25 olarak gerçekleştiği görüldü.

ICBC ve Citibank’ın öncülüğünde gerçekleşen ve 1,4 milyar euro istek toplanan işlemde, ICBC lider talep toplayıcı, Citibank talep toplayıcı ve dokümantasyon temsilcisi, HSBC ise kredi temsilcisi olarak vazife aldı.

Sendikasyon kredisine Arab Banking Corporation, Emirates NBD, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, J.P. Morgan, Qatar National Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation yetkilendirilmiş lider organizatör olarak; Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Bank of America, Barclays ve Société Générale de lider düzenleyici düzeyinde katıldı.

Daha fazla haber için; https://bugunfinans.com/haberler/

Yorum Bırakın