fbpx
Skip to content Skip to footer

Kripto Para Yapmak

Kripto Para Yapmak Nasıl Olur? 2020 yılı küresel anlamda en zorlu geçen yıllardan biriydi. Corona virüsünün çıkmasıyla birlikte karantina sürecine giren insanlar ekonomik anlamda çöküş yaşadı. Dolar arttı, enflasyon arttı, alım gücü azaldı. Büyük ekonomik tehditler oluşmaya başladı bu tehditlerden korunmak isteyen yatırımcılar kripto paraya yöneldi. Böylelikle kripto paralara olan ilgi 2020 yılından günümüze kadar tavan yaptı. 2020 yılının sonlarında birçok yatırımcı kripto paralara yönlenirken, tasarruf yapan insanların dahi küçük miktarlarla kripto paralar biriktirdiği gözlemlendi. Ancak kripto paralar yatırım için çok dikkat gerektiren bir piyasa olduğunu da unutmamak gerekir. Birçok yatırımcı uzun ya da kısa vadeli yatırımlarını hangi kripto paralarına yatıracaklarını bilmedikleri için bilgisizlikten dolayı kayıp yaşıyor. Kripto paralarda yatırım yapmak için teknik analizi iyi bilip, veri analizi yapabiliyor olmanız gerekmektedir.

Kripto Para Madenciliği

Kripto para borsasına giren kişiler borsayı yakından izliyor. Yatırımcılar bilmediği bir alana yeni giriş yaptığında ise daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyor. Kripto para borsasında yer alan pek çok farklı kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar herkesin bildiği para türleri değildir. Şifrelenmiş ve dijital ortamlarda kullanılabiliyor. Her bir para biriminin üretimi farklıdır.

Bitcoin genellikle madencilikle üretilen bir para birimidir. Kripto para madenciliği nedir? Bitcoin dışındakiler genellikle farklı uygulamalar ve sistemlerle üretiliyor. Kripto paralar arasında en değerli olan bitcoin, madencilik üzerinden üretiliyor. Yapılan madencilikle kazanç tutarları yatırımcılara yansıtılıyor. Her kişinin yaptığı madenciliğe göre kazancı farklı olabiliyor. Kripto paralar bu sayede kişiler tarafından üretilebiliyor.

En İyi Kripto Para Borsaları
En İyi Kripto Para Borsaları

En İyi Kripto Para Borsaları;

2020 sonlarına doğru en iyi kripto paralar sinyallerini verdi. Bunlar; En iyi Kripto Paralar; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Tether (USDT) olarak sıralanabilir.

Bitcoin; ilk piyasaya sunalan ve en popüler kripto paradır. Bitcoin 2021 yılında zirveleri yapıp tekrar düşüşe geçti. Ancak yine de en güvenilir kripto paralar arasında yer alıyor.

Ethereum (ETH); Bitcoin’den sonra en popüler olan kriptodur. Uzun vadede bitcoin’i yakalayabileceği iddia ediliyor.

Diğer kripto paralar Litcoin, Ripple, Tether ise Bitcoin ve Ethereum kadar pahalı olmayan küçük yatırımcılara umut vadeden kripto paralardır.

Bitcoinin piyasaya çıkarılmasından sonra binlerce altcoin oluşmaya başladı. Diğer coinlere göre daha ucuz olan altcoinlere ilgi gün geçtikçe artıyor. Anacak altcoinler ana coinlere göre daha tehlikeli görünmektedir. Bunu sadece Teknik analizi ile çözebilirsiniz. Teknik analiz öğrendiğiniz takdirde alım- satım işlemlerinizi daha emin şekilde gerçekleştirip kâr elde edebilirsiniz.

Yorum Bırakın