fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kjell Inge Rokke Petrol Liderinden Bitcoin yatırımı, Seetee adında yeni bir girişim kurulumu yaparak kripto paralara ve Bitcoin’e yatırım yapmayı hedefliyor.

Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, finans sektörü ve merkez bankalarının karşı karşıya gelmesinden oluşan bazı sorunlar için en iyi savunma stratejisinin kripto paralara yatırım olduğunu ifade etti.

Bugün Finans haberine göre, Rokke’nin sahibi olduğu ve petrolden tekrarlanabilir enerji şirketlerine uzanan birçok şirketi kuruluşu barındıran Aker Holding, Seetee isimli yeni bir girişime yatırım yaparak Bitcoin sektörüne girmeyi planlıyor.

Seetee’nin internet sitesinde paylaşım yaptığı bir notta, “Bitcoin hala sıfıra inme ihtimaline sahip ancak yeni bir parasal sistemin çekirdeğini de oluşturuyor olabilir” diyen Rokke, Bitcoin’in bir gün milyonlarca dolar değerine yükselebileceğinin olanaklar dahilinde olduğunu da dile getirdi.

Rokke, “Bitcoin ile ilgili en çok bilgisi olan insanlar gelecekteki başarısının kaçınılmaz olduğunu düşünüyor” dedi.

Şimdilik Seetee 58 milyon dolarlık görece ufak sayılabilecek bir sermaye ile başlangıç yapmış olsa da şirket tüm nakit yatırım yapılabilir varlıklarını kripto para türünden muhafaza etmeyi planlıyor.

Seetee Bitcoin piyasasının liderlerinden ve blokzincir topluluğundaki diğer aktörler ile ortaklıklar kurarak Bitcoin mevduatlarını odaklanmayı hedefliyor.

Yorum Bırakın