fbpx
Skip to content Skip to footer

Hafta sonu Öncesinde Kriptolarda Son Durum

Kripto paralar haftanın ikinci yarısında düşüş eğilimine girerken, toplam piyasa değeri 1,95 trilyon dolar seviyesinden bugün 1,87 trilyon dolara kadar gerileme yaşadı.

Genel düşüş eğilimine bağlı olarak akşam saatlerine doğru ilk 100 kripto paranın 91’i ekside devam ediyorken, sadece 9 kripto paranın fiyatı düne göre artıda seyrediyor. Kripto para korku ve açgözlülük endeksi ise 26 puan değerinde, korku seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin hafta sonu öncesi düşüşe geçti

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz gün 43.000 dolara doğru hareket ediyordu. Amerika Birleşik Devletleri işlem saatlerinde satış baskısı geri gelirken BTC/USD paritesinin kısa bir süre 39.750 dolara kadar gerilediği görüldü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ TARİHİ BELLİ OLDU

Hafta içinin son gününde 40.000 dolar bandını yeniden kazanan Bitcoin, gün boyu ortalama 40,500 dolar seviyesinde yatay hareket etti.

Ethereum, 3.000 dolar desteğinde

Ethereum, bu hafta 3.150 dolar desteğinde dirençle karşılaşırken, alt bölgede 2.900 dolar bandından gelen alımlarla daha çok 3.000 dolar seviyesinde el değiştirdi.

Dünden bu yana yüzde 5 değer kaybeden Ether, haftalık kazanımlarını da geri vermiş oldu.

İlk 10 kripto para ortalama %5 kaybetti

Son 24 saatlik fiyat hareketlerine bakıldığında ilk 10 kripto parada ortalama değer kaybının %5 civarında gerçekleştiği görülüyor. Terra Ve BNB coin %2 değer kayıplarıyla en az düşüş gören yüksek sermayeli kripto paralar oldu.

Ayrıca Terra (LUNA), haftalık bazda %18 değer artışı görerek bir önceki haftaya göre değerini artıran tek kripto varlık

Bugün az sayıda altcoin’in artıda olduğu en büyük 100 kripto para arasında Decred (DCR), piyasadan bağımsız olarak hareket etti ve yüzde 10 değer artışıyla DCR fiyatı, 66,8 dolara yükseldi.

Yeni algoritmik sabit kripto varlık projesiyle yankı uyandıran Tron ağının yerel tokeni TRX, yüzde 5 artışla bugün ilk 100’de en çok kazandıran ikinci altcoin oluyor.

Dün Coinbase (NASDAQ:COIN) NFT pazarı gelişmesiyle günün altcoin’i olan 0x Protocol (ZRX), bugün yüzde 12 değer kaybıyla en çok düşüş gören kripto varlık oldu. Ardından yüzde 11’e yakın değer kaybıyla Convex Finance (CVX) geliyor.

Yorum Bırakın