fbpx
Skip to content Skip to footer

Gizlilik Politikası

Gizlilik İlkesi

Bugunfinans.com, yasanın belirlediği yükümlülükler çerçevesinde müşteri işlemlerinin yerine getirilebilmesi gereği alınan verilerin gizliliğini sağlaması amacıyla aşağıdaki esas kuralları kabullenmektedir:

Müşteriler kişisel bilgilerini bugunfinans.com ile paylaşım konusunda istekli olduklarını onaylarlar. Bu verilerin toplanma sebebi ‘Müşterini Tanı’ ölçüsünü yakalamak ve müşterinin mevcut işlemlerindeki güvenliği sağlamak adınadır. Müşterilerimiz tarafımıza sağladığı kimlik bilgileri hakkında gerçek, güncel ve doğru bilgi sağlamak ile yükümlüdürler. Yanlış veya sahte davranış içinde olmayacaklarını, kendisine ait olmayan ve bir başka şahsın kimliğini kullanmayacaklarını veya bir başka kişiyi taklit veya belge olmadan temsil etme hedefinde bulunmayacaklarını beyan etmek zorunluluğu vardır.

Müşteriler, hesap açılımı yaptığında ve/veya internet web sitelerinin kullanımı sağladığında kişisel verilerin toplanması ve kullanım koşullarını onaylamış olurlar.

Müşterilerimizden işlemlerini yerine getirebilmek için mecburi olan ve verilen hizmetlerde gerekliliği duyulan bilgileri talep edilmekte ve bu veriler müşterilerin güvenliği, gizliliği ve mahremiyetinin koruma altına alınması gereken en üst seviyede tedbirler alınarak veri tabanında saklanmaktadır.

bugunfinans.com söz konusu verileri, bilgilerini sağlayan müşterilerin onay vermediği takdirde ya da yasal bir yükümlülük söz konusu olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlarla paylaşımı söz konusu değildir.

bugunfinans.com tarafından hazırlanan bilgilerin (hesap numarası, platform şifreleri vs.) gizliliğinin saklanması aslen müşterinin sorumluluğudur ve bir başkası ile paylaşılmamalıdır.

Müşterinin bugunfinans.com veri tabanında sağladığı işlemlerin ve kişisel bilgilerin güvende tutulması amacı ile session cookie kullanımı yapmaktadır. Tarafımız tarafından kullanımı gerçekleştirilen cookies hiçbir kişisel veri ve açıklama içermez. Müşteri sistemden ayrıldıktan sonra otomatik şekilde devreden çıkar.

Müşteriler, bugunfinans.com’a üyelik yapıp bugunfinans.com’da ürün ve hizmetleri ile zorunlu olmayacak şekilde işlemlerde bulunarak, bugunfinans.com’da hesapları ile ilgili olarak sağladıkları bilgilerin bir bölümün veya bütününü bugunfinans.com hesaplarında, bu hesaplar ile ilgili işlemlerde ve şirket adına şirket ile acıktıkları işlemlerde kullanımını kabul etmiş olurlar.

Müşterinin şirket ile yapmış olduğu tüm işlemler, ilerleyen zamanlarda müşteriler ile bugunfinans.com arasında oluşabilecek herhangi bir anlaşmazlığın söz konusu olduğu durumlarda şirket tarafından kullanılmak için şirket tarafından kayıt altına alınır.

bugunfinans.com personeli tarafınca müşteri bilgilerime erişim sağlanması için gereken en sınırlanmış yetki düzeyi ve görevler ayrılığı ilkesi esas alınarak düzenlenmektedir ve bahsi geçen personel müşterilere ait kişisel verilerin gizliliğini korumak ile yükümlüdür.

bugunfinans.com, müşterilerinin gizli bilgilerinin devamlı olarak güvende bulunmasını sağlamak amacı ile, bilgi koruma politikasını sürekli güncel olarak değişimine yükümlü olduğunu taahhüt eder.

bugunfinans.com, finansal işlemler hakkında veri talep etmek, bilgi vermek veya güncel kampanyalar ile ilgili bilgi vermek amacı ile zaman zaman müşterileri ile telefon veya mail üzerinden iletişime geçebilir. Müşteriler, bugunfinans.com’a üyelik yaparken onayladıkları şart ve koşullarımız ile şahıs olarak bu tarz iletişimde bulunulmasına onay verdiklerini ifade ederler. Kendileri ile bu tarz bir iletişim halinde bulunulmasını talep etmeyen müşterilerimiz, bugunfinans.com ile telefon veya mail yolu ile iletişime geçerek bu isteklerini dile getirebilme hakkına sahiptirler.

Müşteri bilgileri, bugunfinans.com’un tabi olduğu organizatör kurumlar, yargı ve yürütme mercileri aracılığı ile istenildiği takdirde yasal düzenlemeler içinde açıklanabilecektir.

Hizmet desteği almak amacı ile farklı kuruluşlarla çalışma durumu söz konusu olduğunda, bu firmaların ‘bugunfinans.com’ gizlilik ilkesine ve kurallarına uymaları sağlanmaktadır.

bugunfinans.com ile ilişkisini bitirmek isteyen müşterilerimiz veya bugunfinans.com kuruluşu içinde derlenen bilgilerinin ortadan kalkmasını talep eden müşterilerimiz, faks veya mail yolu ile iletişim sağlayarak isteklerini dile getirebilme hakkına sahiptirler. Müşterilerimiz bu isteklerini faks sistemi ile yazılı olarak yapabilecekleri gibi; ‘[email protected]’ mail adresine bu isteklerini düzgün ve yazılı bir biçimde bilgisi verilen bir mail ile de verilerini kalıcı olarak ve bütünü ile sildirebilirler.