fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Borsada satıcılı yol izlenmeye devam ediyor. 3 şirketin talep toplama süreci yatırımcının radarına takılan, borsada bankalar öncülüğünde satıcılı yol izlenimi dikkat çekti

Borsa İstanbul, yatırımcıların halka arza odaklandığı haftanın ilk gününde düşük işlem hacminin de etkisi ile beraber negatif bir performans gözlemlendi.

Güne yükselme ile başlayan BIST 100 endeksinde seansın devam edilen bölümlerinde satışlar yükseldi ve günlük düşüş %1’in üstüne çıktı.

İşlem gününün ilk bölümünde bankacılık endeksinde günlük düşme ile beraber %2’ye yaklaşırken, sanayi endeksinde düşüş bankacılığa göre daha kısıtlayıcıoldu.

Borsa İstanbul‘da analistler özellikle yeni halka arzlarda arka arkaya gelen talep toplama tarihleri dolayısı ile yatırımcıların kaynak gerçekleştirmek için satışa geçtiklerine işaret etti. Deniz Yatırım’ın analizinde toplam büyüklüğü 2,4 milyar TL’yi bulan Aydem Enerji, Biotrend Enerji ve Çan 2 Termik Santrali’nin halka arzı için yatırımcıların referans bulma araştırmasında olduğuna dikkat çekildi.

Aydem Enerji’nin talep toplama 19-22 Nisan tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

Galata Wind için toplamda halka arz büyüklüğü 811 milyon

Galata Wind’in 15-16 Nisan tarihleri içinde halka arzına ilişkin talep toplama işlemlerinin raporunu yayımlandı. Buna göre şirketin halka arzına toplamda nominal 1,1 milyar TL’lik arz geldi. Şirketin halka arzında toplam ödenek nominal 133,7 milyon TL olarak hedeflenmişti. Böylece şirketin halka arzına toplamda 8 kat talep oluştu. Şirketin toplam halka arz hacmi ise toplamda 811 milyon TL oldu.

Yorum Bırakın