fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altın yükselişi geçtiğimiz iki haftayı arka arkaya düşüş ile kapattıktan sonra, bu haftayı %1,5 yükselme ile kazançla kapatmaya doğru adım atıyor. Gram altın ise bu hafta işlem gördüğü dar fiyat koridorundan biraz kurtulmuş durumda.

Altın, iki haftalık kayıp sonrasında, yatırımcıların Fed’in enflasyon ve büyüme yorumlarına ağırlık vermesi ile beraber bu haftayı kazanç ile kapatmaya doğru ilerliyor. Gram altın ise bu hafta işlem gördüğü dar fiyat koridorundan biraz çıkış yapacağı sinyallerini veriyor.

Perşembe günü yapılan Monetary Fund oturumunda, Fed Başkanı Jerome Powell, ABD’yi tekrardan muhteşem bir ekonomi haline geri getireceğini taahhüt etti ve enflasyon ile ilişkin endişeleri dindirdi.

Çarşamba günü açıklanan tutanaklarda, Amerikan Merkez Bankası Fed’in üyeleri geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında yüklü tahvil alımlarını en aza indirmek için daha fazla süreye ihtiyaç duyduklarını ifade etmişlerdi.

Dünya Altın Konseyi ise açıkladığı aylık raporunda, yatırımcıların, geleneksel düşük riskli ve düşük kazançlı tahviller ve varlıklardan ziyade, potansiyel kazancı yüksek ama yüksek oynaklığa sahip varlıklara doğru ilerlediğini ifade etti.

Yorum Bırakın